Sparkling Bubble Mask Pack

25 ml

Maskë me Flluska

Për të gjitha llojet e lëkurës, dhe për lëkura sensitive.

Maska e zezë e bamboos, falë përmbajtjes me bamboo dhe përbëres herbal natyral, pastrojnë thellësisht  lëkurën dhe e bëjnë elastike. Acidi Hyaluronik hidraton dhe e mban të butë lëkurë. 

Pastrimi: Pastron në thellësi dhe itensivisht fytyrën, duke hequr qelizat e vdekura dhe pikat e zeza. Maska ndihmon në relaksimin e lëkurës dhe I jep një ngjyrë të njëtrajtëshme asajt.

Tonik: Zvogëlon poret dhe freskon lëkurën. Pas hapjes së paketës, maska aktivizohet nga ndërveprimi me oksigjen, fillojn të formohen flluska, të cilat konvertohen në shkumë, e cila ngop lëkurën me oksigjen. Flluskat shpërthyese mbulojnë butësisht lëkurën, bëjnë një mikromasazh dhe e furnizojnë lëkurën me përbërës aktiv.

Maska ka veprim antioksidues dhe lufton peroksidimin e lipideve. Redukton qukat dhe skuqjen e lëkurës. Ajo ka një efekt hidratues dhe është shumë I mirë për lëkura të thata, plasaritur dhe të dehidratuara.

Ushqimi: Përbërësit aktiv depërtojnë lehtësisht në thellësi dhe ndihmojnë në riparimin e lëkurës dhe ngadalësojnë procesin e plakjes. Rezultati është një fytyrë e pastër, e shëndetshme dhe e bukur.

Pa parabene, ftalate, sulfate, vajra minerale dhe ngjyra sintetike.

Përdorimi: Pastroni dhe thani fytyrën tuaj. Vendosni maskën në fytyrë. Sapo ta vendosni do  formohet një shtresë e trashë me shkumë. Prisni për rreth 10 minuta dhe hiqeni atë. Fshini fytyrën me me ujë të vakët. Aplikoni krem ​​fytyre sipas llojit të lëkurës tuaj.